Nachádzate sa tu

MENSA - Tábor pre nadané deti KRAHULE 2019

TÁBOR PRE NADANÉ DETI ORGANIZOVANÝ MENSOU SLOVENSKO V ROKU 2019

- opäť budem jedným z vedúcich :)

LETNÝ DETSKÝ TÁBOR

Termíny:

1.turnus je určený pre menšie deti do 10r., termín 27. 7. - 3. 8. 2019 (sobota - sobota)
2. turnus je určený pre staršie deti do 14r., termín 3. 8. - 10. 8. 2019 (sobota - sobota)
3. turnus je určený pre mládež od 14r., termín 10. 8. - 18. 8. 2019 (sobota - nedeľa)

Miesto: Kremnica - Krahule

Ubytovanie: Rekreačné stredisko Stred Európy
Doprava: Individuálne
Cena:
1. turnus 159€
2. turnus 159€
3. turnus 183€

TURNUSY

Turnusy tábora sú podľa veku. Umožní nám to lepšie pripraviť program, ako pre tých najmenších, tak aj pre najstarších. Delenie podľa veku nie je striktné, je na rozhodnutí rodičov, do ktorej vekovej skupiny sa dieťa viac hodí. Najmenšie deti by mali byť sebestačné v hygiene, obliekaní a stravovaní. Staršia mládež tiež nie je vekovo obmedzená, radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne zabávať a my im chceme ponúknuť pestrý program.

UBYTOVANIE

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej dvojposchodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené vo vedľajšej budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu a kryté ohnisko s osvetlením na večerné posedenia.

PROGRAM

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program ne-bude pevne stanovený. Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, jednak individuálne, ako aj kolektívne súťaže so zameraním na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť, samozrejme deti radi podporíme keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na Vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti.

DETI

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa, rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

V prípade záujmu o tábor nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov:

E-mailom na miro@mensa.sk
Telefonicky na 0905 915 793 (Miro Macko)
Prihlášku môžete vyplniť aj v prihlasovacom formulári

LINK NA PRIHLASOVACÍ FORMULÁR