Nachádzate sa tu

Aktuality

2% z dane pre GRAMOTNÚ FINANČNOSŤ o.z.

Vážení priatelia a sympatizanti,

Aj v tomto roku máte možnosť poukázať 2% svojich daní.

Naše OZ sa od svojho vzniku zameriava na školenia deti a ich pedagógov na základných a stredných školách v oblasti finančnej gramotnosti. Na bežný chod nášho OZ sa nám darí úspešne participovať na výzvach a projektoch Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Existuje ale mnoho organizácií, pre ktoré tieto financie určené nie sú, a vzdelanie vo finančnej gramotnosti by si zaslúžili možno ešte viac. Práve vďaka vašej podpore vo forme 2% z daní sme v minulých rokoch:

IQ Olympiáda 2019

Tento rok práve dnešným dňom začala online registrácia do deviateho ročníka olympiády, ktorá je organizovaná spoločnosťou Mensa Slovensko.

IQ olympiáda je súťaž určená deťom z celého Slovenska a nadväzuje na osem úspešných ročníkov. Slúži na identifikáciu a vyhľadávanie žiakov s nadpriemerným inteligenčným kvocientom. Úlohy pokrývajú širokú škálu intelektových schopností a mapujú nadanie v rôznych intelektových oblastiach – verbálne schopnosti, priestorovú orientáciu, praktickú inteligenciu, vrodenú logiku, kreativitu, pamäť, funkčnú gramotnosť....

Odborný seminár k finančnej gramotnosti - do tretice MPC Prešov

Na Východnom Slovensku sa hra Finančná odysea teší veľkej obľube, o čom svedčí aj fakt, že tento rok som sa už po štvrtýkrát zúčastnil Odborného seminára k finančnej gramotnosti, a to opäť v pobočke Metodicko-Pedagogického Centra v Prešove. Za rok 2018 to bol po tretíkrát Prešov : ). Bolo to v utorok 4. decembra 2018  v dopoludňajších hodinách. Ďakujem pani Hitríkovej z MPC Prešov, ktorá mi umožnila opätovne predviesť hru Finančná odysea pred viac ako 20 učiteľmi zo stredných a základných škôl v rámci Prešovského kraja.

Týždeň celoživotného učenia

Koncom novembra a začiatkom decembra 2018 (presnejšie od 26.11. do 2.12.) prebiehal vo vybraných inštitúciách v rámci celého Slovenska projekt pod názvom "Týždeň celoživotného učenia". Tento projekt je rozšírený v rámci celej Európy a má už vyše 20 ročnú históriu. 

Viac o projekte si môžete prečítať na TEJTO STRÁNKE.

Financie nie sú veda

S takýmto prozaickým názvom projektu som sa tento rok lúčil s projektmi na finančnú gramotnosť na Gymnáziu Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici. Školenia pre učiteľov gymnázia prebiehali takmer celý pracovný týždeň od 12. do 15. novembra 2018. Opäť sme sa štandardne vzdelávali prostredníctvom prednášok a hraní hry. Bol to môj posledný projekt, a tak som bol veľmi rád, že sa mi podarilo uzavrieť všetky projekty, ktoré mimochodom mali byť definitívne uzavreté najneskôr do 30.11.2018.

Finanční hrdinovia

Takýto elegantný názov projektu na finančnú gramotnosť si zvolili na Základnej škole Andreja Sládkoviča v Sliači. Projektu sa zúčastnili viacerí učitelia školy v termínoch 7. až 9. novembra 2018. Bol to môj predposledný projekt v tomto roku.

ZŠ J.A. Komenského v Tvrdošovciach

V pondelok 15. októbra som rozbehol na základnej škole J.A. Komenského v Tvrdošovciach (kde sme mimochodom mali minulý rok projekt na čitateľskú gramotnosť v rámci nášho O.Z.) projekt na finančnú gramotnosť. Názov projektu bol Finančná gramotnosť - Cesta k úspechu. Projektu sa zúčastnili učitelia školy a tiež sme zapojili aj žiakov. Celkovo projekt prebiehal v týchto dňoch: 15. a 22. októbra a 6. a 7. novembra 2018.

SOŠ Obchodu a služieb v Trenčíne

Nasledujúci projekt na SOŠ obchodu a služieb v Trenčíne niesol názov "Zvýšenie finančnej gramotnosti a podnikateľského povedomia u pedagógov. Opäť som školil vybraných pedagógov školy na finančnú gramotnosť a to teoreticky - formou prednášok a prakticky - prácou s finančným

trenažérom Finančná odysea. Projekt prebiehal vo viacerých dňoch v mesiaci október: 9.(utorok), 10. (streda), 16.(utorok), 17. (streda) a 23.(utorok).

Stránky