Nachádzate sa tu

Aktuality

FINANČNÁ ODYSEA DeLuxe - základné rozdiely oproti pôvodnej hre

Charakteristiku pôvodnej hry mám uvedenú aj na svojej webstránke, ale pre tých, ktorí hru nepoznajú, si ju môžeme v krátkosti zopakovať. Finančná odysea je rýdzo slovenská hra o práci s osobnými financiami a o zvládaní životných rizík. Vďaka variabilnému hernému systému je každá partia jedinečná. Pomocou premyslenej stratégie investovania, úverov, zakladania firiem, prenájmu nehnuteľností...(atď.) si hráči vytvárajú pasívny príjem a zveľaďujú svoj majetok. Nakoniec sa oslobodia od všetkých dlhov a vytvoria si zázemie na bývanie so slušným pasívnym príjmom.

Pripravujem: FINANČNÁ ODYSEA DeLuxe


rozšírenie a doplnenie základnej hry o:


1/ 80 ks kariet VEDOMOSŤ
2/ nové peniaze 20 x 50 000 FL
3/ obojstraný herný plán s duálnymi políčkami
4/ nová editovateľná súpiska hráča
5/ pamätná bankovka 1 Milión FL


...plus do budúcna súťaž s miliónovou bankovkou o zaujímavé ceny...


Viac informácii o rozšírenej hre bude v čoskoro v článku na mojej stránke.
Termín spustenia limitovanej edície hry do predaja: 12/2019.

Finále 9. ročníka IQ olympiády

Finále 9. ročníka IQ olympiády, ktoré sa uskutočnilo 27.mája (pondelok) v Sobášnom paláci v Bytči je už iba v našich spomienkach. Na finále prišlo 60 najšikovnejších detí zo všetkých regionálnych kôl z celého Slovenska. Finále bolo opäť jedno z kvalitne pripravených a zorganizovaných podujatí pod hlavičkou Mensa Slovensko. Opäť som pomáhal a mal som aj prednášku pre rodičov a učiteľov o finančnej gramotnosti. Veľká vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí aktívne priložili ruku k dielu a pomohli s organizáciou a hladkým priebehom súťaže.

Regionálne kolo IQ Olympiády - Bratislava

Regionálne kolo Západ pre žiakov Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja sa uskutočnilo dňa 10.05.2019 (piatok) v moderných priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií  STU v Bratislave. Do regionálneho kola postúpilo 80 najlepších detí, ktorí postúpili na základe svojich výsledkov v školskom online kole. Prví traja z každého regionálneho kola (východ, stred a západ) dostali okrem iných cien aj jednu moju hru Finančná odysea a tiež prví desiati z každého regionálneho kola tiež moju knihu Základy finančného zdravia.

Seminár v MPC Prešov

Ako som písal naposledy, keď som bol v decembri 2018 na seminári finančnej gramotnosti v MPC v Prešove, že je vysoko pravdepodobné, že sa ešte vrátim, tak sa aj stalo. Opäť som sa zúčastnil Odborného seminára k finančnej gramotnosti, a to opäť v pobočke Metodicko-Pedagogického Centra v Prešove. Bolo to v utorok 16. apríla  v dopoludňajších hodinách. Ďakujem pani Hitríkovej z MPC Prešov, ktorá mi umožnila opätovne predviesť hru Finančná odysea pred viac ako 40 učiteľmi zo stredných a základných škôl v rámci Prešovského kraja.

MENSA - Tábor pre nadané deti KRAHULE 2019

TÁBOR PRE NADANÉ DETI ORGANIZOVANÝ MENSOU SLOVENSKO V ROKU 2019

- opäť budem jedným z vedúcich :)

LETNÝ DETSKÝ TÁBOR

Termíny:

1.turnus je určený pre menšie deti do 10r., termín 27. 7. - 3. 8. 2019 (sobota - sobota)
2. turnus je určený pre staršie deti do 14r., termín 3. 8. - 10. 8. 2019 (sobota - sobota)
3. turnus je určený pre mládež od 14r., termín 10. 8. - 18. 8. 2019 (sobota - nedeľa)

Miesto: Kremnica - Krahule

2% z dane pre GRAMOTNÚ FINANČNOSŤ o.z.

Vážení priatelia a sympatizanti,

Aj v tomto roku máte možnosť poukázať 2% svojich daní.

Naše OZ sa od svojho vzniku zameriava na školenia deti a ich pedagógov na základných a stredných školách v oblasti finančnej gramotnosti. Na bežný chod nášho OZ sa nám darí úspešne participovať na výzvach a projektoch Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Existuje ale mnoho organizácií, pre ktoré tieto financie určené nie sú, a vzdelanie vo finančnej gramotnosti by si zaslúžili možno ešte viac. Práve vďaka vašej podpore vo forme 2% z daní sme v minulých rokoch:

Stránky